„LA CALETTA“ или италианското лято на Acqua Di Parma

Acqua di Parma пресъздава духа на непринудения шик с La Caletta, интерпретиран от Laura Gonzalez — свят, в който простотата се превръща в изтънченост. Лятна колекция, която поставя в центъра традиционното майсторство използвано в парфюма Bergamotto La Spugnatura Eau de Parfum.



Скрит далеч отвъд утъпканите пътеки, La Caletta е тих каменен бряг, където скалите плавно се потапят в кристалните води. Закътано кътче, в което почти тайнственото усещане за италианско лято се разкрива в различен, по-фин и личен прочит на елегантността — естествена, непринудена и неподправена. Именно този дух вдъхновява новата лятна колекция на Acqua di Parma за 2026 година — ода на независимостта, на свободата да следваш собствения си ритъм и да откриваш красотата в сдържаността и автентичните жестове.



ДИЗАЙНЕР

За това издание Acqua di Parma избира дизайнерката Laura Gonzalez, която да пресъздаде света на Blu Mediterraneo чрез своя отличителен творчески почерк. Известна със своя интуитивен и органичен подход към цветовете и орнаментите, Gonzalez си представя La Caletta като пейзаж от силуети и мотиви, оформени от морето, коралите, скалните форми и светлината.

Нейните дизайни – своеобразен диалог между скулптурни форми и графични елементи – оживяват в лимитираната колекция: от артистичния Masterpiece обект до капачките и етикетите на флаконите, както и елегантните стъклени съдове на свещите. Всяко творение носи нейния разпознаваем подпис и изразява срещата между италианската изтънченост и свободата на съвременния дизайн.

„Природата винаги е била мое любимо изразно средство – възприемам я едновременно структурно и емоционално. Тук морето, коралите, скалните форми и светлината изграждат силуетите и мотивите, а занаятчийската традиция придава на тези вдъхновения дълбочина и автентичност. Исках дизайнът да изглежда интуитивен и органичен, но същевременно изключително прецизен – да пресъздава движението, водата и светлината в обекти, които са едновременно изискани и функционални“, споделя Gonzalez.



КОЛЕКЦИЯТА

В центъра на колекцията стои Bergamotto La Spugnatura Eau de Parfum — аромат, създаден чрез древната техника La Spugnatura, която и днес продължава да живее чрез умелите ръце на малцина майстори в Калабрия. Благодарение на този древен метод есенцията на бергамота се извлича ръчно от кората на цитруса с помощта на естествена гъба и прецизни движения, предавани от поколение на поколение, за да се съхрани пълната жизненост и естествена сила на аромата.

Blu Mediterraneo Fico di Amalfi се завръща в ексклузивно издание с дизайните на Gonzalez — жизнерадостен портрет на Амалфийското крайбрежие, където смокиня, цитруси и кедрово дърво пресъздават автентичния пейзаж на южна Италия.



Олфактивната селекция се допълва от три ароматни свещи, вдъхновени от най-сладките италиански вкусове: Sorbetto al Limoneексплозия от италиански лимон и ледена мента, напомняща кристалната свежест на крайбрежието; Latte di Mandorla – кадифен акорд от бадем и ледено мляко със сандалово дърво, вдъхновен от сицилианските изкушения и Granita al Gelso – деликатен баланс между акорди на черница и бриош, допълнен от бурбонска ванилия, която напомня за типичните сицилиански вкусове.

Всеки аромат и всяка свещ са облечени в ярки, графични и органични мотиви, създадени от дизайнерката – визуален прочит на дискретния чар на La Caletta в аромат и форма.

Поканете лятото у дома!


Текст: Fashion Inside

Снимки: ПР на марката

 

Още по темата
FASHION INSIDE CLUB

Очаквайте нашите отстъпки, промоции, новини и лимитирани предложения.
Запишете се сега!



/


Какво ново

Short White Fringed Party Dress

Къса бяла рокля с ресни от Merlenne

Препоръки от седмицата

Linen Boho Blouse with Teardrop Opening от Merlenne

Може да купите от тук

Препоръки от седмицата

Linen Blazer in Powder Rose от Merlenne

Може да купите от тук

Препоръки от седмицата

Linen Dress in Terracotta от Merlenne

Може да купите от тук

Look of the day

~LOOK OF THE DAY~

Лято в града.

Ако сте пропуснали
Най-четени