Един от истинскитe визионери на нашето време – Карл Лагерфелд, направи поредното чудо. В родния си град, Хамбург, Лагерфелд представи 15-та Métiers d’Art колекция за Chanel. Твърди, че е почерпил вдъхновение от вълнуващото време, в което живеем, от сегашния момент и от невероятната съвременна архитектура, особено Elbphilharmonie, която е новата звезда на Хамбург и мястото, където се проведе събитието. Métiers d’Art, която от 2002-ра е традиционна колекция на Chanel, издигаща в култ и празнуваща бродерията, кашмира, създателите на копчета. Всичко в модата, което минава през фината човешка ръка. До този момент колекциите са били показвани в Залцбург, Рим, Париж, а тази година и у дома, където Лагерфелд обича да се връща. Гостите на събитието са били 1420, сред които много клиенти, журналисти, звезди (Тилда Суинтън, Кристин Стюарт, Лили-Роуз Деп).
Колекцията представя 89 завършени look-a, които с перфектната си изработка и идея правят огромен реверанс към историята и Хамбург. Моделите магически са трансформирани в моряци, с много кашмир, запалени лули, шапки, сякаш излезли от времето, в което 60-те са се поклащали в неуморим танцов ритъм, а Бийтълс са наричали Хамбург вкъщи. Карл Лагерфелд е майстор на детайла и атмосферата, за която допринася и музиката, на живо, абсолютно в морската тема. Оставаме впечатлени от сивите офицерски палта, рязаните панталони, плетени котви по тъмносини пуловери, моряшки шапки и съвършени морски костюми. Звезда на вечерта отново беше Кая Гербер, която сякаш е родена да бъде близо до вода, облечена в кашмир и шапка.
Chanel остава един изключителен и различен бранд, който е от малкото в бранша, които не предлагат онлайн платформа за продажби. Това, разбира се, е стратегия на Бруно Павловски, президент нa марката, който твърди, че всичко се крие в баланса между мистерията и мечтата. Очевидно успяват да го спазят отлично, защото експертите твърдят, че това е най-добрата година на Chanel. Тръпнем в очакване какво още се върти в главата на Кралят на детайлите, материите, визията…на чудесата – Карл Лагерфелд.