Есен с намек за haute couture

 


Един от трендовете за предстоящия сезон би преминал през погледите ни съвсем незабелязано, ако не бяхме така погълнати от идеята за висша мода и изкуство. Ще наречем поредната есенна тенденция „с намек за кутюр“, защото някои от тоалетите, който бяха представени като конфекция, носят чертите на висшата мода и лансират стил на обличане заимстван от най-финото шивашко майсторство.

 


 


Дизайнерите, които създават и ежедневни тоалети, все по-често правят повече от забележителна мода. Именно тази мода се усвоява като масова и най-доходоносна. 

 


 


Жените по света са обединени именно от тази дизайнерска идея, която ги кара да се чувстват като на червен килим с дреха подходяща за работа или спокойна вечеря в ресторант. 

 


 


Това е, което открихме и ние по модните подиуми – заоблени или релефни форми, почти като изваяни като поли и връхни дрехи, цветове предимно в черно-бялата гама и типичната за висшата мода монохромност. 

 


 


Кройките, които прикриват голотата са повече от очевидни. Женското тяло е обожествено, то се превръща в носител на стила и елегантността, точно както се прави според рецептата за haute couture.

текст: Стефи Стоева

снимки: Рress

 

 

Още по темата
FASHION INSIDE CLUB

Очаквайте нашите отстъпки, промоции, новини и лимитирани предложения.
Запишете се сега!



/


Какво ново

Ultramarine A-Silhouette Coat от Merlenne

  Може да купите от тук

Препоръки от седмицата

Mid-Lenght Wool Trousers от Merlenne

  Може да купите от тук

Препоръки от седмицата

Hug Me Coat in Soft Wool от Merlenne

Може да купите от тук

Препоръки от седмицата

Barrel Jeans with Fringes от Merlenne

Може да купите от тук

Look of the day

~LOOK OF THE DAY~

Елегантостта е в детайла.

Ако сте пропуснали
Най-четени