Местните сортове и регионалното изражение на вината от България заемат важно място в програмата на DiVino.Taste.
Много вече е казано за най-характерните сортове, с които българското винопроизводство се гордее. Обичани и отричани, местните ни сортове винаги предизвикват дискусия сред българското винено общество. В рамките на седмото издание на DiVino.Taste Мелник ще влезе в тази важна роля.
Мелник е име едновременно на един от най-емблематичните ни градове и на винен сорт, който има потенциал да се превърне в икона за България. Самобитен, интригуващ, специфичен – всички тези определения добре прилягат на мелник, сортът ендемит от Югозападна България. Това е и най-топлият винарски край на страната. Мелник отдавна е прочут сорт, за който обаче се знае много малко. По време на майсторския клас Мелник – град, сорт или винена икона, Вили Гълъбова от екипа на DiVino задълбочено ще разкрие красивото лице от този великолепен български сорт.
Билети за майсторския клас може да закупите тук.
Традиционната ретроспективна обиколка из някои от най-добрите изби на страната тази година е посветена на една много добра година – 2011. Прегледът на реколтата и селекцията от топ български вина (всички от рек. 2011) ще води сертифицираният WSET преподавател и сомелиер Александър Скорчев.
Дългоочакваната класация на DiVino по традиция всяка календарна година излиза в края на месец февруари. Единствено по време на DiVino.Taste винените ценители имат възможност да опитат всичките 10 вина от челото на класацията в един майсторски клас, който традиционно се модерира от Юлия Костадинова от DiVino. Заедно с най-добрите 10 вина на България, публиката на DiVino.Taste ще се запознае лично и с техните създатели, които ще ги представят по време на дегустацията.
Пълна програма на DiVino.Taste от 17 до 19 ноември 2017 г. в НДК, София може да намерите на https://taste.divino.bg/.
Билети за събитието или майсторските класове може да закупите тук.
Текст: Fashion Inside/DiVino.Taste
Снимки: DiVino.Taste