Подобно на този на модата, светът на грижата за кожата или по-всеобхватно – този на красотата, също е безкраен. Съществуват толкова много разнообразни продукти, информация, процедури, инструменти, съставки, похвали и противоречиви мнения, че вероятността да се объркаш в целия този океан на красотата, с присъщите му вълни и течения, съвсем не е малка. Има обаче и неща, които се открояват, някои се превръщат в моментни тенденции, други са иновативни и ни карат да си кажем: „Точно от това имах нужда!”, а трети са стари колкото света, или ако не чак толкова, то поне ги знаем от бабите си, а те пък от своите. Днес ще ви разкажем повече за един инструмент, който умело събира в себе си – и съвременните идеи, и вековните ритали за красота. Ролерът за лице!
Ако вече си мислите за онези красиви „джаджи”, приличащи на малки валячета, които виждате навсякъде из Instagram – да, точно това е ролер. И въпреки че този масажен уред е на върха на популярността в момента, той всъщност води началото си от края на 16 в., когато започва да се използва в Китай със същата цел, с която го познаваме и днес – правене на масажи в областта на лицето и шията.
Вижте тази публикация в Instagram.
За какво е полезен масажният ролер?
Водещата функция на ролера е, че при редовното му използване се стимулира кръвообръщението, успокояват се подпухналите зони, фините линии се изглаждат, а козметичните продукти проникват по-дълбок, равномерно и ефективно. Основното действие, от което благоприятстват и цялостно положителните резултати на лицето се дължи на лимфния дренаж, извършен при масаж с ролера. Оттам подпухването спада, макар и временно, а видът на лицето е видимо подобрен.
Какъв ролер да изберем?
Макар да има и изцяло метални алтернативи, най-разпространените видове масажни ролери са изработени от естествени камъни, като нефрит, розов кварц, опал или аметист. Това на какъв точно вид камък ще се спрете, зависи изцяло от вас, но е важно да сте сигурни, че камъкът е истински, тъй като за съжаление вече се предлагат и твърде много имитации, при които цената съвсем не оправдава качеството.
Вижте тази публикация в Instagram.
Как се прави масажът?
В случай, че наблюдавате как някой прави масаж с ролер за първи път, то е много вероятно процедурата да ви се стори, ако не непосилно сложна, то поне… трудна. Истината обаче е, че тя съвсем не е такава, базирана е на няколко лесни движения, при които е от значение единствено да следвате посоката.
Започнете от шията и деколтето, като плъзгате ролера нагоре и навън – от деколтето към брадичката. Правете масажа само в една посока и не плъзгайте напред-назад.След като направите четен брой движения, например 6, продължете към лицето. Плъзнете ролера от брадичката към скулите, като запазите посоката на движение и не прилагате натиск. Преминете после към устните и носа, като насочите движенията навън, към скулите. Когато приключите и с тази област обърнете внимание на околоочния контур. За там е препоръчително да използвате по-малкия накрайник на ролера и да започнете движенията от вътрешната към външната страна на окото, продължавайки към слепоочието. За финал отделете малко време и на челото, където движенията отново следва да бъдат отдолу – нагоре.
Бонус съвет: За да направите процедурата по-приятна, а резултатите по-добри, нанесетете преди масажа крем за лице или (например шипково) масло.
Вижте тази публикация в Instagram.
Колко често следва се повтарят масажите?
Въпросът за честотата на използване е един от най-често задаваните, станели дума за ролери. Според дерматолозите, масажите с ролер е препоръчително да се прилагат всеки ден сутрин и/или вечер, за около 5 до 10 минути. Сутрин масажът ще помогне да премахнете подпухванията, а вечер ще отпусне измореното лице. Разбира се, без значение дали ще използвате ролера един или два пъти дневно, не следва да очаквате резултат след първите масажи. Когато сте постоянни обаче след около месец ще забележите положителното въздействие на ролера върху лицето ви.
Къде и как се съхранява ролерът?
За финал оставихме „грижата” за самия уред, макар всъщност той да не изисква никакви специални грижи. Ако предпочитате, може да съхранявате своя ролер в хладилника, където да се охлади допълнително и по този начин да увеличи циркулацията на кръвта и намали допълнително подпухналостта на лицето. Може, разбира се и да изберете да остане извън хладилника, тогама просто го оставете на безопасно място. Безопасно, защото както вече споменахме ролерите са изработени от естествени камъни, които по своята същност са особено крехки и не биха устояли на падане.
Вижте тази публикация в Instagram.
Текст: Тея Метвиеева
Снимки: Instagram