Вижте тази публикация в Instagram.
Тя е жена, чието мнение трудно ще да остане незабелязано. Особено, когато става за мода и стил. Жена, превърнала се в институция и в единица мярка за професионализъм, Ана Уинтър до днес продължава да настоява, че емблематичният й стил не е „стратегическо решение“. „Чувствам се комфортно в него и това е всичко. Аз съм създание на навика. Честно казано не отделям специално време, за да го обмислям. Отивам в офиса и си свършвам работата.“
Наскоро главният редактор на американския „Vogue“ даде интервю за британския ежедневник „The Guardian“, в което обсъжда редица интересни теми като фалшивите новини, връзката й с Белия дом и бъдещето на медиите. Ето и най-впечатляващите моменти от него…
Вижте тази публикация в Instagram.
Близо две десетилетия „Vogue“ на Уинтър е близък с Белия дом, както никога преди в историята си. Хилъри Клинтън е първата първа дама, която се появява на корицата на модната библия през 1998 г. – чест, каквато не е давана дори на Джаки Кенеди, а през 2016 г. „Vogue“ подкрепя публично кандидатурата й на Хилъри за президент на страната.
Името на Мишел Обама обаче е онова, което хвърля Ана Уинтър в екстаз: „Онова, което вълнуваше мен и целия свят в личността на мисис Обама, беше интелигентността, елегантността и уравновесеността й, както и усещането, което даваше като истински партньор на съпруга си. Тя беше забележителна по толкова много начини и все още е, погледнете само какъв невероятен успех пожъна книгата й! Вълнувах се, гледайки как Обама прегръща модата по такъв демократичен начин. Тя носеше спортен панталон единия ден, а на следващия беше с дизайнерска рокля, и се чувстваше удобно и в двете дрехи! За Vogue тя беше същински дар.“
И ако Мишел Обама е била лице на три корици на „Vogue“, то Мелания Тръмп все още чака обаждане от Уинтър. „Мелания е била на корицата на Vogue“, спомня си знаменитата редакторка. Настоящата първа дама е позирала за корицата на модната библия облечена в сватбената си рокля през 2005 г., но не в качеството си на съпруга на американския президент. „Редовно пишем за Мелания на vogue.com“, добавя Уинтър и с това изчерпва темата.
Вижте тази публикация в Instagram.
За физическата си активност: „Аз съм типичната чучулига. Вече не играя тенис така често както преди, но всеки ден ставам в 4-5 часа сутринта и правя физически упражнения.“
За слуховете, че остава на парти за не повече от 20 минути: „Зависи от мероприятието. Ако е седмица на модата, най-вероятно ще отида и ще си тръгна. Но е имало и много случаи, в които съм се задържала за по-дълго.“
Вижте тази публикация в Instagram.
За читателите: „Съвременната аудитория – не само на „Vogue“, но и на всяка медия иска публикацията да споделя гледна точка. Хората искат да знаят в какво вярваш и какви са принципите ти. В епохата на фалшивите новини, в която истината и ценностите не са от значение, чувстваме, че сме морално задължени да защитаваме това, което смятаме за правилно.“
За журналистиката в дигиталната епоха: „Това е златният век на журналистиката, защото имаме привилегията да общуваме с безпрецедентно количество хора. Печатните списания винаги ще съществуват. Наистина мисля така. Те са скъпоценният камък в короната, наистина важен акцент в света на медиите.“
Вижте тази публикация в Instagram.
За Меган Маркъл: „Някъде четох, че членовете на кралското семейство били удивени и дори недоволни от това, че тя става толкова рано – в 5 часа. Но Меган е обикновено момиче от Калифорния, тя става рано и се занимава с йога и медитация.“ Ана Уинтър коментира и отправената към херцогинята критика, че „изпраща твърде много съобщения от смартфона си“ с ироничния въпрос дали не е по-добре херцогинята да използва пощенски гълъби, за да общува с роднините и близките си.
Текст: Нора Атанасова
Снимки: Instagram