Сатир (31 май – 3 юли)
Сатирите са демони на плодородието в гръцката митология, част от свитата на Дионис (бог на виното, празник). Те са покрити с косми, дългокосмести, брадати, с конски или кози копита, с конски опашки, конски или кози уши, но торсът и главата им са човешки. Страшни побойници, те постоянно свиреха на лула, танцуваха и пиеха вино.
Астролозите казват, че сатирите имат секс, секс и още секс в съзнанието си и знаят това много добре. Мъжете сатири са безсрамни женкари, оставящи след себе си път, постлан с разбити сърца и разбити бракове. Жените сатири са по-склонни да нахлуват в семействата на други хора и да ги унищожават, отколкото да търсят свободен партньор. Тези от тях, които обуздават естествените си желания, стават невероятно енергични и успешни хора!
Сирена (4 юли – 10 август)
В гръцката митология – демони в женски образ. Според Аполодор те са родени от музата Мелпомена и Ахелой, богът на едноименната река. Това са полужени, полуптици, които са наследили глас от майка си с божествена красота. Те живеят на остров, чиито скали са осеяни с кости и изсъхнала кожа на жертви – сирените примамват моряците към острова с пеенето си и след това ги убиват. Омир говори за това как сирените се опитали да привлекат Одисей при тях.
В живота хората-сирени също използват своя чар за постигане на лични цели, независимо от интересите на другите. Жените сирени (често блондинки), благодарение на въображаемата си безпомощност, са отлични в манипулирането на мъжете. Мъжките сирени използват същата техника, криейки се зад престорена младежка невинност.
Грифон (11 август – 15 септември)
Грифон – същество с глава и крила на орел и тяло на лъв; митичен звяр, който съчетава качествата на царя на животните и царя на птиците. Следователно той обозначава сила и бдителност, освен това в средновековна Европа олицетворява двойствената природа на Христос – божествена и човешка. В Божествената комедия на Данте грифонът бута количката на Христос. Грифонът може да намира и тайно съхранява злато, така че символизира науката и лихварството. Като пазител на Слънцето грифонът бил посветен на слънчевия бог Аполон, чиято колесница карал по небето. В хералдиката се прави разлика между женски грифон – с крила и мъжки грифон – без крила. Любимото животно на Едуард III, грифонът се превърнал в един от кралските животински символи на Англия. Грифонът е войнствено, силно и свирепо същество. Следователно хората от този тип се характеризират със същите черти. Те са фанатични и готови активно да защитават своите убеждения. В миналите векове хората от този знак са участвали в лов на вещици и други репресии.