Париж на лудите


Париж е Коледа всеки ден по цял ден. Приказка, която рисуваш с крачки по картата му. “Не град, а собствен свят”.

Хубаво е да ти се случи. Да ти се случи с дом и уют. С горещ шоколад, Нат Кинг Кол и мека светлина от свещи. С гоненица като в “The Dreamers” на Бертолучи. И гледката от последния етаж на центъра Помпиду. С танцуващата ти сянка край стъклената пирамида на Лувъра. И с преливащия от красиви хора Le Marais.

Запомни си усмивките тук. И колко му е хубаво на сърцето ти. Надничай в малките галерии. И се ослушвай за джаз. Загуби се в Латинския квартал. Сбъдни си твой “Midnight in Paris”. И си направи снимки. Ама на хартия. Да можеш да ги усетиш с пръстите и с душата си.

Радвай се на храната и на хубавото вино. Празнувай живота, който те е довел тук. За дни, седмици или поне за час – времето в Париж е подарък и ще го оцениш с последното такси към летището.

Град е на любовта. Но не задължително на щастливата. На левия бряг на Сена днес един пръстен остава завинаги заложник на своята кадифена кутийка. А на десния едно сърце пристига, за да бъде разбито. Но ще остане безстрашно, не го мислете.

В Париж има достатъчно за обичане – легенди, сезони, градини и ноти. И по една Амели, не съвсем Пулен, но точно толкова вълшебна. Решена да напълни този град с истории и спомени. Към които да се връща на чаша горещ шоколад.

Понякога в живота е хубаво да заложиш всичко на карта.

И тя да е на Париж.



Текст: Александра Тошева

Снимки: Unsplash

Още по темата
FASHION INSIDE CLUB

Очаквайте нашите отстъпки, промоции, новини и лимитирани предложения.
Запишете се сега!



/


Какво ново

Ultramarine A-Silhouette Coat от Merlenne

  Може да купите от тук

Препоръки от седмицата

Mid-Lenght Wool Trousers от Merlenne

  Може да купите от тук

Препоръки от седмицата

Hug Me Coat in Soft Wool от Merlenne

Може да купите от тук

Препоръки от седмицата

Barrel Jeans with Fringes от Merlenne

Може да купите от тук

Look of the day

~LOOK OF THE DAY~

Елегантостта е в детайла.

Ако сте пропуснали
Най-четени