Моцарт ще звучи край езеро

x


 


 

Деветият Международен музикален фестивал „Моцартови празници Правец 2013” стартира на 15 август, в 20.30 часа на сцената на езерото с операта „Аида” от Джузепе Верди – съвместна продукция с Държавна опера Русе. Грандиозният спектакъл на емблематичното заглавие ще събере български и чужди творци от световния оперен афиш – солистите Цветелина Василева, Марио Чанг (Канада), Анна-Мария Кюри (Италия), Деян Вачков, Марян Йованоски (Македония). Костюмите са дело на световно признатия художник Салваторе Русо (Италия). Режисьор е Огнян Драганов.

Изпълнителите на трите главни роли (Аида, Амнерис и Радамес) – Цветелина Василева, Анна Мария Кюри и Марио Чанг, се срещат за първи път в България, но техните биографии респектират с присъствието на големите оперни изпълнители на сцените на най-престижните оперни театри в света – от Виенската Щатс опера, Миланската Ла Скала, Ковънт Гардън – Лондон до Нюйоркската Метрополитен опера. Почитателите на оперното изкуство ще имат възможността да аплодират великолепния  баритон Марян Йованоски от Македония в ролята на Амонасро, както и басът Деян Вачков (Рамфис), покорил вече Миланската Ла Скала и постоянен гост-солист в спектаклите на Арена Ди Верона. В ролята на Царя на Египет публиката ще види утвърдения бас Пламен Бейков, а в ролята на Жрицата – Илина Михайлова, която се радва на възторжен прием в България и чужбина. На диригентския пулт ще застане именитият италиански диригент Джовани Ди Стефано – Артистичен директор на Опера Джокоза в Савона, Италия. 

В дните и вечерите до 18-и ще има симфонични концерти, балетен спектакъл, специална детска програма и среща с оперната дива Фиоренца Косотто. 

текст: Мартин Георгиев

снимка: Архив на Международен музикален фестивал „Моцартови празници Правец"

 

Още по темата
FASHION INSIDE CLUB

Очаквайте нашите отстъпки, промоции, новини и лимитирани предложения.
Запишете се сега!



/


Какво ново

Deep brown eco leather coat от Merlenne

Може да купите от тук

Препоръки от седмицата

Mid-Lenght Wool Trousers от Merlenne

Може да купите от тук

Препоръки от седмицата

Къса пола от туид с цепка от KOTON

Може да купите от тук

Препоръки от седмицата

Апрески Mase от Kazar

Може да купите от тук

Look of the day

~LOOK OF THE DAY~

Петъчна екстравагантност

Ако сте пропуснали
Най-четени